Wróć do strony głównej
Wróć do strony głównej
 
Chcesz nawiązać z nami współpracę? Zainteresowała Cię nasza oferta? Chcesz zadać nam pytanie? Złóż zapytanie ofertowe!
P.H.U.P. "FRIB-EX"
Ul Ździebkowskiej 1
41-710 Ruda Śląska

SEKRETARIAT
tel. 032 24-21-472
tel. 032 24-20-468
fax: 032 34-22-470

ZAOPATRZENIE
tel. 032 34-22-471

KSIĘGOWOŚĆ
tel. 032 34-22-473

KOSZTORYSY
tel. 032 34-22-474

KADRY
tel. 032 34-22-475

TRANSPORT, PORTIERNIA
tel. 032 34-22-476

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne „FRIB-EX” z siedzibą w Rudzie Śląskiej rozpoczęło swoją działalność w 1990 roku na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Rudzie Śląskiej pod numerem 3877/90.

Przedsiębiorstwo zatrudnia obecnie 88 osób, w tym 73 pracowników produkcyjnych oraz 5 pracowników dozoru technicznego z uprawnieniami budowlanymi w zakresie konstrukcji, a także instalacji i sieci sanitarnych, gazowych i cieplnych.

Głównym profilem działalności firmy są roboty inwestycyjne i remontowe ogólnobudowlane, termomodernizacyjne i instalacyjne w zakresie instalacji sanitarnych i sieci wod.-kan., gazowych i cieplnych oraz budowa sieci sanitarnych i ciepłowniczych . Najważniejsze zakończone zlecenia, realizowane w ostatnich latach przez nasze przedsiębiorstwo to budowa osiedla mieszkaniowego „Trójkat B” w Czeladzi oraz budowa osiedla mieszkaniowego „Nowa Wieś” w Rudzie Śląskiej – oba zlecenia wykonane w sposób kompleksowy – „ pod klucz” – wraz z wykonaniem infrastruktury technicznej; budowa kanalizacji sanitarnej w ul. Grzybowej w Rudzie Śląskiej ( fi 160 mm – 500 mm), przebudowa kolektora sanitarnego KO VI w Rudzie Sląskiej –Bykowinie, modernizacje sieci cieplnych w Katowicach i Rudzie Śląskiej a w trakcie realizacji pozostaje budowa kanalizacji deszczowej i przebudowa kanalizacji sanitarnej oraz budowa wodociągów przy budowie drogi ekspresowej na odcinku Bielsko-Biała – Jasienica.

Przedsiębiorstwo zajmuje się również kompleksową termomodernizacją budynków – od ocieplenia elewacji ( głównie w technologii lekko-mokrej) i ocieplenia stropodachów ( wełną mineralną lub metodą wdmuchiwania sypkiej celulozy- Ekofiber ), po modernizację instalacji wewnętrznej c.o. z zaworami regulacyjnymi i grzejnikami włącznie. Najważniejsze roboty dociepleniowe wykonane przez nasze przedsiębiorstwo to : docieplenie elewacji i stropodachu budynku mieszkalnego przy ul. Niedurnego 38 w Rudzie Śląskiej dla Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej( wartość robót 1.227.730,00 zł), termomodernizacja budynków Lokatorsko-Własnościowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Knurowie (wartość robót 3.487.000,00 zł).

Dodatkowa działalność firmy to prowadzenie rozliczeń indywidualnego zużycia ciepła według wskazań wyparkowych podzielników kosztów, przy pomocy systemu rozliczeń THERMOSPLIT, łącznie z montażem podzielników kosztów. Aktualnie prowadzimy rozliczanie zużycia ciepła dla spółdzielni mieszkaniowej MGSM „Perspektywa” w Rudzie Śląskiej oraz wspólnot mieszkaniowych na terenie Rudy Śląskiej. Przedsiębiorstwo zajmuje się także prowadzeniem bieżącej konserwacji instalacji c.o. na zasadzie „pogotowia ciepłowniczego” w spółdzielniach : „GÓRNIK” i im. I. J. Paderewskiego w Katowicach.

Przedsiębiorstwo wykonując zlecone roboty stosuje najnowsze technologie dostępne na rynku, co podnosi jakość i konkurencyjność oferowanych przez nas usług. Stosujemy między innymi wyroby takich firm, jak:

 • HEIMEIER – IMI Instalacje – zawory termostatyczne oraz instalacje z miedzi

 • Danfoss – armatura i urządzenia regulacyjne c.o.

 • RETTING HEATING – grzejniki konwektorowe PURMO

 • GEBERIT – systemy sanitarne i odwodnień dachów

 • WAVIN – systemy sanitarne i odwodnień dachów

 • EKOFIBER – system dociepleń stropodachów i ścian

 • CAPAROL – system dociepleń i renowacji budynków

 • BOLIX i ATLAS – systemy dociepleń budynków

PHUP „FRIB-EX” pełne wyposażenie sprzętowe i transportowe niezbędne do samodzielnego wykonywania prac budowlano-montażowych:

 • Koparki

 • Koparko-ładowarki

 • Samochody ciężarowe od 10 t do 27 t

 • Samochody osobowo-towarowe

 • Rusztowania rurowe – 5500 m2

 • Rusztowania wiszące

 • Elektronarzędzia

 • Spawarki wirowe oraz komplety spawalnicze tlenowo-acetylenowe

Przedstawiając Państwu powyższe informacje zapraszamy do współpracy.